זוגות מאושרים לא הולכים לטיפול זוגי

אולי בגלל זה לא יצא לי לאמן זוג שחי בפוליאמוריה. אך יצא לי במסגרת תפקידי להתקל בכמה פוליאמורים שניסו לשכנע אותי להצטרף לצורת המחשבה הנפלאה שלהם. הם הצליחו לעורר בי הערכה ליכולת שלהם להיות מאושרים.
התחלתי לחשוב על זוג כזה.
הרבה אני שומעת בגנותם ולעומת זאת מכירה מקרוב אנשים נפלאים ברמה האישית, כל אחד הוא אשיות מאוד מיוחדת, ממגנטת ושובה באנרגיות נדירות, מה הפלא הלוא ידוע שאנשים מאושרים הם מגנט אנושי.

בשביל להיות מאושר כותב חוקר המח דויד ריצ'רדסון עלינו להכיר ביכולות הטבעיות שלנו,

היכולת לראות את כל הטוב שישנו, היכולת להתגבר במהירות על מחשבות/ רגשות/ארועים שליליים בחיינו, היכולת להתמקד ברצונות והיכולת להיות נדיבים.

נראה שאם נבחן זוגות שחיים בפוליאמוריה אפשר להגיד עליהם כי הם באמת מאושרים, הם אף מגשימים באומץ וללא שום מחסומים את רצונותיהם לפועל ומבלי לפגוע באף אחד וגם לא על חשבון אף אחד.

ההבדלים בין הפולי לכל השאר

בעידן שלנו זוגיות שמחזיקה מעמד מעבר לתקופת ההתאהבות הרומנטית היא נדירה, וזוגות שחיים בפוליאמוריה הם זוגות שמצאו דרך להתגבר על תקופת המשבר שמלווה זוגות שנפרדים מהתקופה הרומנטית ולא שורדים את הדרך עד לגילוי האהבה הבוגרת או בכלל לא מגיעים לאהבה הבוגרת.
נשארים בהתמכרות לריגוש, לתשוקה שאורך חייה קצקצר ולא מוכנים להכניס לחייהם שום דבר אחר ואף לא מאמינים בדרך אחרת ליחסים זוגיים.
אז מה עושים בינתיים עם הילדים ? מחזירים למכולת? כי כשההתאהבות הרומנטית בשיאה יש צורך להנציח את האהבה ומה יותר רומנטי מלעשות ילד שיהיה של שנינו, "פרי אהבתינו",בסוף נשאר הפרי והאהבה נמוגה.

זוג פוליאמורי הוא זוג שלא מוכן לוותר על התשוקה ההתחלתית ולא מוכן לוותר על אחדות המשפחה שנוצרה בינתיים, זה זוג שהגיע לאהבה בוגרת אך ללא התשוקה, הם מצאו דרך ליברלית ובוגרת מאוד להתגבר על רגש הקנאה והאחיזה ולמדו שיש דברים משמעותיים יותר שיהיו שלהם לנצח ובוודאות גדולה וכנה יותר.
אלו הם הזוגות היחידים שטעמו את האהבה החופשית של שפינוזה, שמגדיר אהבת אמת כאהבה חופשית היחידה שעובדת לאורך זמן,"אהבה היא שמחה בליווי
אידאה של סיבה חיצונית" אהבה זו דומה מעט לאהבת הורים לילדיהם, ההורים לא מבקשים מילדיהם שיגורו איתם וכל מה שהם חפצים זה באושרו של ילדם.
תהיה היכן שתהיה, תאהב את מי שאתה רוצה, תעשה מה שתעשה, אנחנו נאהב אותך ויהי מה, העיקר שתהיה מאושר.

האהבה הפוליאמורית אומרת כמעט את אותו הדבר: היא לא מגבילה את האימרה: "אני אוהב אותך" בתנאי של "אם אני אוהב אותך אני רוצה/ צריך שאת תאהבי אותי חזרה" גם אם לא אומרים את זה מפורשות, נראה אתכם אוהבים מישהו שאינו מחזיר אהבה.

כל האהבות הן בתנאי ש…..

האהבה הפוליאמורית רוצה שבני הזוג שלהם יהיו מאושרים גם כשהם לא איתם בכל רגע נתון, יותר מזה, הם רוצים באושרם גם כשהם עם בני זוג אחרים. הם מבינים שכשבני הזוג שלהם מאושרים, הם משרים אושר במערכת היחסים שלהם,

הם הורים טובים יותר לילדיהם,

הם רגועים יותר ושלווים יותר,

אפשר לסמוך עליהם,

אין להם נטיה למצבי רוח משתנים,

הם מגשימים את עצמם בכל שטחי החיים,

הם מרגישים נאהבים כפול ואולי פי 3 או יותר(פולי = הרבה).

הם עטופים באהבה מכל הכיוונים, יש להם מבטים מתפעלים מכל הכיוונים יותר מזוג אחד, איזה אושר.

הם מרוויחים חברות וכנות מוחלטת,

הם שומרים קן לגוזלים שלהם,

הם מקנים יציבות וודאות לילדיהם,

אוזן קשבת מפותחת כי הם קשובים לצרכי בני זוגם ומוכנים להתמודד עם כל הרגשות השליליים שיפקדו אותם כמו שנתקפים כל בני האדם.

ילדיהם לומדים מהם תכונות נפלאות כמו סובלנות לאחר, לרצונותיו, הם לומדים הקשבה לצרכים ללא שיפוטיות או ביקורת.

יש להם היכולת להתמודד עם רגשות קשים במידה ויעלו ואף ללמד את בני הזוג להתמודדות כזאת, כי אתם יודעים, גם להם רגשות קשים של קנאה ורכושנות וגם הם נגועים בהאחזות, רק שהם במודעות מלאה מנהלים את רגשותיהם הקשים.

היכולת לנהל רגשות קשים ולהתמודד עם קשיי החיים היא האחראית על 25% מאושרינו האישי.
וזו אחת היכולות שכל אדם ששואף לאושר נופל דווקא ביכולת זו.

אינני מטיפה לשום סוג של אהבה, כל אדם הטוב בעיניו יעשה, אם יש הסכמה בין בני הזוג זה כל מה שחשוב.

אך כמו בכל דבר יש לי נטיה לראות את היתרונות, מצאתי גם כאן.
אז הרגשתי קצת הדים השבוע מכל כיוון על המושג "פוליאמוריה" לא ראיתי את התוכנית ונמנעתי לקרוא את כל התגובות כי התגובות לשני הכיוונים מאוד נחרצות וסגורות ברובן והעדפתי לכתוב את יתרונות הפוליאמוריה והלוואי וכל אדם היה מגיע לתחושת קיום וערך אוטונומי כל כך מבוסס כמו אנשי הפוליאמוריה שעמוק בתוכם יש בהם כל כך הרבה אהבה שהם יכולים ומסוגלים בדרכי שלום לחלק אותה ליותר מאדם אחד, לא הלוואי על כולנו?

שימו לב, אם אתם חיים בזוגיות שאינכם מרוצים ממנה – חבל!
אפשר לשנות, אפשר לצמוח ומגיע לך להנות מחיים זוגיים מאושרים. בררו על פגישת ייעוץ זוגי המוענקת לכם במתנה, כל הפרטים ליוצרים קשר מכאן:

נכתב על ידי טטיאנה קורן

מורת דרך ליחסים ומנחה מוסמכת ליחסים וזוגיות בשילוב של אימון בתהליך אישי עמוק לאימוץ 'תודעת אושר' בתחומי החיים.

תודעה זו איננה נחלתם של אנשים מיוחדים, גם לא של גורואים או נזירים שישבו מול קיר מדיטציות 8 שנים ויותר. אושר תודעתי הוא אושר נרכש, תמידי ומתמשך. אותה תחושת רווחה מתמשכת שכל אדם שואף אליה.

אני מאמינה גדולה בבני אדם וביכולת שלהם לקדם את עצמם לשיפור הרצוי להם בחייהם.
האם המטרה שלך היא זוגיות יציבה ומאושרת? אולי ברצונך למצוא זוגיות או לשפר זוגיות קיימת? האם הנך לקראת פרק ב' בחייך? אולי חווית פרידה קשה או פרידה שלא מתוך בחירה מאהוב/אהובה? רוצה לדעת איך להתמודד כשקשה? רוצה משהו אחר בחייכם?

יש לי הרבה מה לתת לך, צריך רק לבוא ולקחת, כי עוד בחיים האלה מגיע לך זוגיות מאושרת.

tati
סגור
×
×

עגלת קניות

Call Now Button